Aerospace

Aerospace

    • بازار هدف
    • Aerospace, Big Data, هوا فضا, هوافضا

هوافضا (Aerospace) شامل جو زمین و فضای پیرامون آن و گاهاٌ به فضای بیرونی نیز گفته می شود. فناوری این زمینه به‌ طراحی ، آزمایش ، مونتاژ ، ساخت و نگهداری وسایل نقلیه ای که در هوا و فضا حرکت می‌کنند اشاره دارد. به عبارتی دیگر هوافضا به مجموعه ای از پژوهش ها، دانش‌ها و فناوری‌های مرتبط با هوا و فضا گفته می‌شود. Aerospace صنعتی گرایشی است که کاربردهای بازرگانی ، صنعتی و نظامی را در برمی گیرد.

در بیشتر کشورهای صنعتی ، هم بخش خصوصی و هم بخش دولتی در صنایع هوافضا سرمایه‌گذاری می‌کنند. به عنوان مثال در ایالات متحده ناسا برنامهٔ فضایی دارد که بودجهٔ آن از طریق مالیات از مردم فراهم می‌شود. در عصر تغییرات پویا در فضا ، هوافضا (Aerospace ) نسل جدیدی از چالش های پیچیده را برطرف می کند و کاندیدای موفق در این زمینه جدید دارای طیف وسیعی از مهارت های مبتنی بر فناوری است.

 

Aerospace

 

شرکت های هوافضا چالش های کلان داده را بهتر از باقی صنایع درک می کنند. صنعت هوافضا در حال گسترش استفاده از کلان داده ها برای درک بهتر و بهبود دادن فعالیت های کنونی خود است. استفاده از این داده ها تامین کنندگان را قادر می سازد کارامدتر باشند و تولیدکنندگان تجهیزات اصلی (OEM) را برای بهبود بیشتر زنجیره تامین در بازار متصل کند. OEMها بیشتر از تجزیه و تحلیل داده ها برای تعمیرات ، نگهداری ، پیگیری عملکردها ، بهینه سازی پردازش ها و … استفاده می کنند.

بهره وری در این صنعت بسیار مهم است زیرا زمان حکم طلا را در این صنعت ایفا می کند و کلان داده برای تجزیه ، تحلیل درست و شبیه سازی پرواز امری حیاتی محسوب می شود. ساختن یک هواپیما یا موشک با ارزش میلیارد دلاری بدون در دست داشتن اطلاعات برای پشتیبانی از کاری که انجام می دهید ، عملی نیست و هیچ نتیجه ای در گذر زمان نخواهد داشت.

Cloud computing and aerospace

با این تفاسیر بهره وری در زمان اندک ، در دست داشتن اطلاعات پیچیده و تجزیه و تحلیل بدون سر سوزنی از اشکال در این موضع امری کاملاً ضروری به حساب می آید. شرکت های هوافضا از ابر کامپیوترها برای شبیه سازی فضاپیما و جت ها در لابراتورهایشان استفاده می کنند. از این رو این دو فناوری مکمل هم به حساب می آیند و با استفاده از ابر رایانه ها می توان قبل از طراحی و ساخت یک سفینه فضایی از بسیاری هزینه ها ، خطرات و احتمال خطاهای جبران ناپذیر مالی یا جانی جلوگیری به عمل آورد .

محاسبات حجیم و پیچیده ای که در طی هفته ها یا ماه ها توسط تیم انسانی آن هم با امکان خطا قابل اجراست ، توسط این ابزار کاربردی امروزه با کسری از ثانیه طی چشم بر هم زدنی انجام می گردد.

Aerospace jpg