Cloud Computing

Cloud Computing

  • راه‌کارها
  • Cloud Computing, پردازش ابری, رایانش ابری

به زبان عامیانه ، Cloud Computing ارائه خدمات محاسباتی که شامل سرورها ، ذخیره سازی ، پایگاه های داده ، نرم افزار ، شبکه ، تجزیه و تحلیل و اطلاعات  از طریق اینترنت (“ابر”) (“THE CLOUD”) برای ارائه نوآوری سریعتر ، منابع انعطاف پذیر و صرفه جویی در مقیاس است. شما معمولاً فقط برای خدمات ابری که استفاده می کنید هزینه می کنید ، که به شما کمک می کند هزینه های عملیاتی خود را کاهش دهید ، زیرساخت های خود را به طور کارآمد اجرا کنید و با تغییر نیازهای کسب و کار خود مقیاس بندی و برآورد کنید.

مزایای رایانش ابری

Cloud Computing تحول عظیمی در سِیر تغییر روش سنتی مشاغل در رابطه با منابع فناوری اطلاعات داده است که ما به هفت علت مهم آن می پردازیم :

 

 

 

 • هزینه

هزینه Cloud Computing شما را از هزینه خرید سخت افزار ، نرم افزار ، راه اندازی و اجرا در محل مراکز داده ،برق شبانه روزی و خنک سازی و متخصصین IT را بی نیاز میکند.

 • سرعت

بیشتر خدمات Cloud Computing بصورت Self Service و درصورت نیاز کلاود (Cloud) ارائه می شوند بنابراین می توان با چند کلیک ساده ماوس تنها در چند دقیقه حجم بالایی از منابع محاسباتی را تهیه کرد که این مزیت انعطاف پذیری بالایی به مراکز و سازمان ها می دهد و از فشار برنامه ریزی های آنان تا حدود بسیاری می کاهد.

 • مقیاس جهانی

In Cloud Speak به معنی ارائه مقدار مناسب منابع فناوری اطلاعات است به عنوان مثال : کم و زیاد قدرت محاسباتی ، ذخیره سازی ، پهنای باند درست از موقعیت جغرافیایی مناسب و درست در لحظه مورد نیاز می باشد.

 • بهره وری

مراکزداده معمولاٌ به راه اندازی سخت افزاری ، کرک نرم افزاری و سایر کارهای زمانگیر مدیریت فناوری نیاز دارد که بسیاری از این وظایف را با رایانش ابری برطرف میسازیم و درنتیجه تیم فناوری اطلاعات زمان خود را صرف اهداف مهم تجاری صرف میکند.

 • عملکرد

ارتقا به آخرین نسل سخت افزارهای محاسباتی سریع و کارآمد که برروی شبکه ای از مراکزداده امن در سرتاسر جهان اجرا می شود یکی از بزرگترین خدمات رایانش ابری است و این مزایای بسیار زیادی برای مراکز داده محسوب میشود از حمله انها کاهش تاخیر شبکهبرای برنامه ها و صرفه جویی در مقیاس بالا را میتوان نام برد .

 • قابلیت اطمینان

رایانش ابری در پشتیبان گیری داده ها ، بازیابی فاجعه های (ریکاوری) و تداوم کسب و کار را آسان تر و کم هزینه تر می کند زیرا داده ها در چندین سایت در شبکه ابری منعکس میشوند .

 • امنیت

ارائه مجوعه ای از سیاست ها ، فناوری ها و کنترل ها که بصورت کلی در جهت پیشبرد وضعیت امنیتی زیرساخت های شما در برابر تهدیدهای احتمالی کمک میکند .

 

 

 

انواع Cloud Comuting

 

Cloud Comuting

 

 • عمومی : متعلق به شخص ثالث هستند که دسترسی به سرورها و ذخیره سازی از طریق اینترنت ارائه میکنند نمونه هایی از ابرهای عمومی Google App Engine ,  Amazon Elastic Cloud Compute هستند ، تمامی نرم افزاها و سخت افزارها و سایر زیرساخت ها تحت مالکیت و مدیریت ارائه دهنده سرویس هستند و شما تنها به خدمات دسترسی دارید و حساب خود را با یک مرورگر وب می توانید شخصی سازی کنید .
 • خصوصی : منحصرا به یک سازمان و یا کسب و کار است و میتوان آن را بصورت فیزیکی در مرکزداده شرکت مدنظر قرار داد .ابر خصوصی بسیاری از مزایای رایانش ابری از جمله کشش ، مقیاس پذیری و سهولت ارائه خدمات را با کنترل دسترسی ، امنیت و سفارشی سازی منابع زیرساخت های داخلی ترکیب می کند.
 • ترکیبی : همانطور که از اسمش پیداست ترکیبی هستند از ابر عمومی و خصوصی که توسط فناوری به هم متصل شده و اجازه اشتراک گذاری برنامه ها و داده ها را میدهند که از این جهت انعطاف پذیری بیشتری به کسب و کار شما میدهد .