DELLMEC

DELL EMC

    • برند ها و تکنولوژی ها
    • dell, DELL EMC, emc2, تاریخچه  DELL EMC, شبکه نتورکینگ

dell emc (شرکت EMC) تا سال 2016، یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در هاپکینتون، ماساچوست و راوند راک، تگزاس، ایالات متحده است. Dell EMC ذخیره سازی داده ها، امنیت اطلاعات، مجازی سازی، تجزیه و تحلیل، رایانش ابری و سایر محصولات و خدمات را به فروش می رساند که سازمان ها را قادر به ذخیره، مدیریت، محافظت و تجزیه و تحلیل داده ها می کند. بازارهای هدف Dell EMC شامل شرکت های بزرگ و مشاغل کوچک و متوسط ​​در بازارهای مختلف عمودی است. سهام شرکت (به عنوان شرکت EMC) در 6 آوریل 1986 به بورس اوراق بهادار نیویورک اضافه شد و همچنین در شاخص S&P 500 فهرست شد.

EMC توسط Dell در سال 2016 خریداری شد. در آن زمان ، فوربس به “تمرکز EMC بر توسعه و فروش سخت افزار و نرم افزار ذخیره سازی داده ها و مدیریت داده ها و متقاعد کردن مشتریان خود برای خرید محصولات خود مستقل از سایر تصمیمات خرید فناوری اطلاعات” بر اساس “بهترین نژاد” اشاره کرد. بعداً به Dell EMC تغییر نام داد. کمپانی دل از نام EMC با برخی از محصولات خود استفاده می کند.

قبل از خرید توسط Dell ،EMC، در سال 2008، Iomega را خریداری کرده بود. Dell EMC در سال 2013 با Lenovo مشارکت کرد، به عنوان LenovoEMC، که جایگزین و تغییر نام Iomega شد.

تاریخچه  DELL EMC

EMC ، که در سال 1979 توسط ریچارد اگان و راجر مارینو (the E and M of EMC) تأسیس شد، اولین بُردهای حافظه 64 کیلوبایت (65،536 بایت) خود را برای رایانه رایانه در سال 1981 معرفی کرد. EMC به توسعه بُردهای حافظه برای انواع دیگر رایانه ها ادامه داد. در اواسط دهه 1980، شرکت فراتر از حافظه به سایر انواع ذخیره سازی داده های رایانه ای و سیستم عامل های ذخیره سازی شبکه ای گسترش یافت. EMC ارسال محصول اصلی خود ، Symmetrix را در سال 1990 آغاز کرد.

در حالی که بخشی از رشد EMC مربوط به خرید شرکت های کوچکتر است، Symmetrix عامل اصلی رشد سریع EMC در دهه 1990 بود، از شرکتی با ارزش صدها میلیون دلار تا یک شرکت چند میلیارد دلاری.

dell emc در سال 2009  یک قرارداد دو ساله امضا کرد تا حامی پیراهن اصلی باشگاه راگبی اتحادیه انگلستان لندن در قراردادی به ارزش 1 میلیون پوند باشد. این بعداً تا پایان فصل 2013 تمدید شد.

 dell emc-co-founder

 

مایکل روتگرز در سال 1988 به EMC پیوست و از 1992 تا ژانویه 2001 مدیرعامل بود. تحت رهبری روتگرز، درآمد EMC از 120 میلیون دلار به نزدیک 9 میلیارد دلار در 10 سال بعد افزایش یافت و شرکت تمرکز خود را از کارت حافظه به سیستم های ذخیره سازی تغییر داد. روتگرز یکی از “25 مدیر برتر جهان” BusinessWeek نام گرفت. یکی از “بهترین مدیران ارشد اجرایی در آمریکا” توسط مجله ورث؛ و یکی از “25 قدرتمندترین افراد شبکه نتورکینگ” در شبکه جهانی نام گرفت.

در سال 2012، EMC از The Human Face of Big Data، که یک پروژه رسانه ای جهانی با تمرکز بر توانایی جمع آوری، تجزیه و تحلیل، مثلث بندی و تجسم حجم وسیعی از داده ها در زمان واقعی بود ، حمایت کرد. چهره انسانی داده های بزرگ ، تهیه شده توسط ریک اسمولان و جنیفر ارویت، شامل “تعدادی داستان جذاب … [که] نشان دهنده برخی از نوآورانه ترین کاربردهای داده است که آینده ما را رقم می زند.