Oil and Gas

Oil and Gas

  • بازار هدف
  • Big Data analytics, gpu, hpc, Oil and Gas

سرورهای شتاب دهنده GPU در صنایعی مانند اکتشاف (Oil and Gas) نفت و گاز برای ارائه قابلیت های محاسباتی قدرتمند مورد استفاده قرار می گیرند و به تجزیه و تحلیل سریع و دقیق مجموعه داده های پیچیده و بزرگ برای کاهش هزینه های اکتشاف کمک می کنند. گیگابایت از فناوری های HPC پیشرو در صنعت برای ارائه سرورهای GPU با سرعت بالا به مشتریان در صنعت نفت و گاز (Oil and Gas) استفاده می کند که عملکرد محاسباتی درجه یک را ارائه می دهند.

استفاده از فناوری HPC برای تسریع در تجزیه و تحلیل مجموعه داده های عظیم و پیچیده

در سال های اخیر صنعت نفت و گاز (Oil and Gas) استفاده از HPC (محاسبات با کارایی بالا) را برای کمک به اکتشاف سایت های جدید استخراج آغاز کرده است. تعداد زیادی از تصاویر پیچیده دو بعدی و سه بعدی و داده های دیگر در طول فرایند بررسی زمین شناسی جمع آوری می شود. با استفاده از قابلیت های محاسباتی قدرتمند یک سرور، این حجم عظیم از داده ها را می توان به سرعت و با دقت تجزیه و تحلیل کرد تا مناسب ترین مکان های حفاری را تعیین کرده و به کاهش هزینه اکتشاف و استخراج نفت و گاز (Oil and Gas) کمک کند.

ایجاد سروری که حداکثر عملکرد محاسباتی را ارائه می دهد، برای افزایش سرعت محاسبات به تراکم GPU نیاز دارد. با این حال، سروری مجهز به چندین کارت GPU نیز مقدار بیشتری انرژی حرارتی تولید می کند و برای حفظ عملکرد پایدار به سیستم خنک کننده کارآمدتری نیاز دارد. بنابراین، تعداد فزاینده ای از شرکت ها از خنک کننده غوطه وری مایع برای افزایش کارایی اتلاف گرما در سرورهای با چگالی بالا استفاده می کنند.

یک شرکت تحقیقاتی علوم زمین شناسی فرانسوی خدماتی مانند تصویربرداری داده های ژئوفیزیکی و تجزیه و تحلیل داده های لرزه ای را به مشتریان خود در علوم زمین و صنایع معدن نفت و گاز (Oil and Gas) ارائه می دهد. به منظور بهبود عملکرد تشخیص تصویر و پردازش تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه دقیق اطلاعات اکتشافی در زمان واقعی، شرکت تصمیم گرفت سخت افزار محاسباتی مرکز داده خود را ارتقا دهد. با این حال، آنها به سرورهایی نیاز داشتند که با قفسه های خنک کننده غوطه ور در روغن قبلی سازگار باشند و در نتیجه محدودیت های طراحی ایجاد شود.

سرورهای GPU گیگابایت عملکرد محاسباتی درجه یک را برای تسریع در اکتشاف Oil and Gas ارائه می دهند

شرکت تحقیقاتی علوم زمین به سرورهای جدید خود نیاز دارد تا شرایط زیر را برآورده کند:

 • قادر باشید تا آنجا که ممکن است کارت های GPU را در یک شاسی سرور 1U با طول کوتاه نصب کنید.
 • طراحی شده است تا به راحتی در یک قفسه مخصوص خنک کننده با غوطه وربودن در روغن قرار گیرد.
 • طراحی شده برای پلتفرم پردازنده AMD’s Rome.

 

 

1. تخصص R&D در توسعه یک سرور 1U که می تواند تا 6 کارت GPU را پشتیبانی کند

با توجه به محدودیت قفسه های خنک کننده غوطه ور مرکز داده آنها، شرکت تحقیقاتی علوم زمین نیاز به سرورهای 1U دارد. با این حال، به دلیل طراحی سیستم و مسائل مربوط به اتلاف گرما، سرور 1U موجود در بازار فعلی تنها می تواند حداکثر 4 کارت گرافیک را پشتیبانی کند. این دیگر برای برآوردن نیازهای مشتری کافی نبود و آنها امیدوار بودند که سروری با تراکم محاسباتی با شتاب حتی بیشتر پیدا کنند.

گیگابایت به عنوان پیشرو در HPC، از قابلیت های تحقیق و توسعه حرفه ای ما برای غلبه بر مشکلات فوق و ساختن سرور با تراکم فوق العاده بالا با سرعت GPU برای مشتری استفاده کرد. سروری که می تواند تا 6 کارت GPU را در یک شاسی 1U پشتیبانی کند در صنعت بی سابقه بود و پیش فرض های همه را در مورد قابلیت های یک سرور 1U از بین برد فصل جدیدی در نوآوری HPC باز شد و بار دیگر مهارت شگفت انگیز فناوری گیگابایت را نشان داد.

گیگابایت همچنین محفظه هر کارت GPU را سفارشی کرده و سطح تماس جریان هوا را افزایش داده تا کارایی خنک کننده را تا حد زیادی بهبود بخشد. سیستم خنک کننده سرور به منظور مقابله با خروجی حرارتی 6 کارت GPU بهینه شده است و رابط مادربرد نیز با دقت طراحی شده است تا هنگام اتصال به دستگاه هایی مانند تراشه های پردازشی، حافظه، هارد دیسک ها و کارت های توسعه، عملکرد پایدار را تضمین کند. سپس این طرح به طور جامع مورد آزمایش قرار گرفت تا اطمینان حاصل شود که کیفیت انتقال سریع بین GPU و CPU حفظ شده است.

 

2. سرورهای سفارشی  که نیازهای خاص مشتریان را برآورده می کند

سرورهای خریداری شده توسط شرکت تحقیقات علوم زمین قرار بود در قفسه های مخصوص خنک کننده غوطه ور در روغن نصب شوند که بسیار متفاوت از محیط کار مرکز داده سنتی بود. بنابراین، پس از ارسال نمونه واحد، مهندسان گیگابایت بلافاصله برای مشاهده آزمایش و ارائه هرگونه کمک فنی مربوطه به مشتری مراجعه کردند.

گیگابایت نه تنها یک سرور سفارشی شده با سرعت پردازنده گرافیکی برای ارائه حداکثر عملکرد محاسباتی به مشتری ما ارائه می دهد، بلکه روند نصب را نیز مشاهده می کند که در آن مشتری از یک رونق دستگاه برای جابجایی سرور در واحد خنک کننده غوطه وری روغن استفاده می کند. بنابراین، گیگابایت تغییرات زیر را پیشنهاد کرد:

 • شاسی سرور اصلاح شده برای حمل دسته ها برای مناسب تر شدن آنها برای بستن در زمان رونق ماشین، هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.
 • طراحی دکمه پاور اصلاح شده برای جلوگیری از فشار آن در اثر برخورد تصادفی.
 • کاهش تعداد پیچ های درون شاسی سرور یا اصلاح آنها بدون ابزار (با دست)، به منظور جلوگیری از افتادن پیچ های شل در قسمت پایین دستگاه خنک کننده غوطه ور، که بازیابی آنها آسان نیست و می تواند باعث ایجاد سیستم شود خسارت.
 • جایگزینی سیم کشی داخلی، حذف برخی از مواد سیم کشی که ممکن است پس از مدت طولانی در روغن غوطه ور شوند، دچار خوردگی شده و باعث اتصال کوتاه می شود.

 

 

گیگابایت شریک مهم اکوسیستم AMD

هنگامی که شرکت تحقیقات علوم زمین تصمیم گرفت سخت افزار سرور خود را ارتقا دهد، آنها علاقه مشخصی به پلتفرم پردازنده جدید AMD نشان دادند. بنابراین آنها به طور طبیعی تصمیم گرفتند با گیگابایت تماس بگیرند، که نه تنها یک رهبر فناوری در زمینه HPC است و در ساختن سرورهای با سرعت GPU بسیار برتر از رقبا است، بلکه همچنین تولید کننده درجه یک محصولات سرور پردازنده AMD EPYC است:

 • جامع ترین و به روزترین خط تولید سرور AMD EPYC در جهان
 • سرورهای گیگابایت مجهز به پردازنده های نسل دوم AMD EPYC رکوردهای جهانی را در عملکرد محاسبات شکسته اند
 • سریعترین زمان به بازار و بهینه سازی محصولات سرور AMD EPYC نسل دوم ، از جمله معرفی سرورهای محاسبه پیشرفته