SWITCH

SWITCH

    • کالا
    • SWITCH, سوئیچ, سوییچ

SWITCH چیست ؟

SWITCH دستگاهی در شبکه کامپیوتری است که سایر دستگاه ها را به هم متصل می کند. چندین کابل داده به یک سوئیچ متصل شده است تا ارتباط بین دستگاه های مختلف شبکه را فعال کند. سوئیچ ها با انتقال یک بسته شبکه دریافتی فقط به یک یا چند دستگاهی که بسته در نظر گرفته شده است ، جریان داده ها را در شبکه مدیریت می کند. هر دستگاه شبکه ای متصل به یک سوئیچ را می توان با آدرس شبکه خود شناسایی کرد و به SWITCH اجازه می دهد تا جریان ترافیک را به حداکثر رسانده و امنیت و کارایی شبکه را افزایش دهد.

 

SWITCH ها باعث می شوند تا ترافیک بین دو دستگاه از مسیر سایر دستگاه های شبکه عبور نکند و میزان استفاده از شبکه را کنترل میکند. سوئیچ ها به شما این امکان را می دهند چندین دستگاه را به هم متصل کنید و ترافیک بین دو یا چند دستگاه از بقیه جدا شود تا با هم مغایرت پیدا نکند .

SWITCH

در اصل تفاوت سویچ و هاب را میتوان گفت هاب، سیگنال دریافتی در هر یک از پورت‌هایش را به همه دیگر پورت‌های خود ارسال می‌کند تا نهایتا پورت مقصد، آن را دریافت کند. اما سوئیچ، سیگنال دریافتی را فقط به پورت مقصد می‌فرستد.سوئیچ از هاب اترنت هوشمندتر است ، که بسته ها را به سادگی از هر پورت هاب به غیر از پورتی که بسته دریافت کرده است ، منتقل می کندکه قادر به تشخیص گیرندگان مختلف نیست و به طور کلی بازده شبکه را پایین می آورد.

در حالت کلی هر دستگاه بر روی یک پورت سوئیچ اختصاصی قرار دارد. بر خلاف هاب اترنت ، در هر یک از پورت های سوئیچ یک دامنه برخورد جداگانه وجود دارد. این به رایانه ها این امکان را می دهد که پهنای باند اختصاصی برای اتصالات نقطه به نقطه به شبکه داشته باشند.

 

انواع SWITCH

سویچ های مدیریتی: میتوان هر پورت سویچ را به صورت جدا گانه مدیریت کرد البته بستگی به نیاز آن کار دارد .این سویچ ها را میتوان مناسب با شبکه خود تنظیم کرد که معمولا برای جاهای بزرگ استفاده میشود و قیمت بالاتری دارند.

 

SWITCH

سویچ های غیر مدیریتی: نمیتوان هر پورت را مدیریت کرد و کافیست به شبکه متصل شوند تا کار خودشان را انجام دهند. این سویچ ها نسبت به سویچ های مدیریتی ارزانتر هستند و برای شبکه ها و محیط های کوچک استفاده میشود.