اخبار

DDR5نسل پنجم رم‌های

نسل جدید رم‌های اچ پی

با پیشرفت تکنولوژی و اضافه شدن هسته‌های پردازنده‌های سرور و افزایش پیشرفت هرروزه پهنای باندهای بیشتر و جدیدتر دیگر نمیتوانستن با DDR4 کار کنند، از این رو معماری جدید رم‌های DDR5 برای پردازنده‌های X86 با هدف توسعه پهنای باند برای سیستم‌ها طراحی شدند.
رم‌های DDR5 جدیدترین تکامل در DRAM ها است که فهرست بلند بالایی از ویژگی‌های جدید را ارائه می‌دهد که برای افزایش قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و سرویس دهی طراحی شده‌اند و به طور چشمگیری عملکرد همه ویژگی‌هایی که مراکز داده مدرن به آن نیاز دارند را بهبود می‌بخشند.

استفاده حداکثری از کامپیوتر و پیشرفت ناشی از گسترش سریع مجموعه داده‌ها و برنامه‌های کاربردی فشرده محاسباتی، باعت رشد تعداد هسته پردازنده شده است. که این در طول زمان توسعه فناوری DDR4 فعلی از پهنای باند حداکثری محروم می‌شوند. نسل رم DDR5 پیشرفته‌ترین نسل رم تا به امروز است این سری از رم‌ها تا 85 درصد سرعت رم را افزایش می‌دهد.

رم‌های DDR5 تراکم حافظه را دوبرابر می‌کند و درعین حال بسیار قابل اطمینان در مراکز داده هایی که به دنبال تامین تعداد هسته‌های پردازنده‌های خود هستند است. نیاز به پهنای باند و چگالی بالاتر چالش بزرگی برای صنعت فناوری ایجاد کرده است و DDR5 استاندارد جدیدی است که انتظار می‌رود این الزامات را برای سال های آینده برآورده کند.

حافظه هوشمند HPE SMART MEMORY قابلیت اطمینان و کارایی عالی را در سرورهای اچ پی ارائه می‌دهد، مجموعه وسیعی از راه حل‌های حافظه سرور و مدیریت ساده نحوه عملکرد و موثر در در سرورهای HPE GEN11 و خانواده آپولو و سینرژی و بلید ها ارائه می‌کند. با افزایش حجم کار و روند انواع سرورها و مراکز داده ماننده مجازی‌‌سازی، محاسبات ابری، ذخیره‌سازی و استفاده از برنامه‌های کاربردی پایگاه داده‌های بزرگ و نیاز به حافظه‌های با ظرفیت بالاتر با زمان آپدیت بیشتر را افزایش می‌دهد، کیفیت و قابلیت اطمینان DRAM اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
HPE SMART MEMORY از طریق فرآیندهای صلاحیت و آزمایش دقیق بررسی می‌کند که ویژگی‌های عملکرد حافظه ها کاملا با سرورهای اچ پی سازگار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *